Saturday, August 11, 2018

Aldi Deals: Week of 7/25

Here are this week’s deals at Aldi valid 7/25 – 7/31.

Back-to-School Deals

lunchbag-image-tmh-72518-1532541781.jpg

SOHL Furniture Butterfly Chair $29.99

Final Price: $29.99

Price Comparison: $33.00 at Walmart (Your Zone Butterfly Chair)

Kids' Licensed Character Lunch Bag $5.99

Final Price: $5.99

Price Comparison: $9.99 at Walmart (Marvel Avengers Kids Lunch Bag)

SOHL Furniture Life Concepts Smart Media Lap Desk $5.99

Final Price: $5.99

Price Comparison: $9.99 at Walmart (Essential Lap Desk)

Huntington Home 5' x 8' Shag Area Rug $39.99

Final Price: $39.99

Price Comparison: $95.25 at Walmart (Enyssa Solid 5′ x 8′ Shag Area Rug)

SOHL Furniture Life Concepts Folding 4-Tier Bookshelf $39.99

Final Price: $39.99

Price Comparison: $52.00 at Walmart (Convenience Concepts Folding 4-Shelf Bookshelf)

Grocery

cheeseimage-tmh-72518-1532541906.jpg

Fresh California Strawberries $0.99/lb

Final Price: $0.99/lb

Navel Oranges $0.93/lb

Final Price: $0.93/lb

California Nectarines, Peaches or Plums $1.49/lb

Final Price: $1.49/lb

Washington Red Cherries $1.49/lb

Final Price: $1.49/lb

Michigan Blueberries $1.29/pt ($0.08/oz)

Final Price: $1.29/pt, or $0.08/oz

73% Lean Ground Beef, 5 lb $8.95 ($1.79/lb)

Final Price: $8.95, or $1.79/lb

Fresh Whole Roaster Chicken $0.79/lb

Final Price: $0.79/lb

Simply Nature Organic Fresh Grass Fed Top Sirloin Steak $8.99/lb

Final Price: $8.99/lb

Simply Nature Organic Uncured Beef Hot Dogs, 10 oz $3.99

Final Price: $3.99

L'Oven Fresh Potato Rolls, 15-16 oz $1.49

Final Price: $1.49

Kirkwood Frozen Turkey Burgers, 48 oz $5.99 ($1.99/lb)

Final Price: $5.99, or $1.99/lb

Sea Queen Frozen Salmon Burgers, 11.2 oz $4.49

Final Price: $4.49

Happy Farms Preferred Deli Sliced Havarti or Gouda Cheese, 7 oz $1.99

Final Price: $1.99

Sundae Shoppe Dipped or Sundae Nut Cones, 36.8 oz $3.49

Final Price: $3.49

Berryhill Hot Fudge or Caramel Topping, 16-17 oz $1.99 ($0.12/oz)

Final Price: $1.99, or $0.12/oz

Sundae Shoppe Gelato, 30 oz $3.99 ($0.13/oz)

Final Price: $3.99, or $0.13/oz

Sundae Shoppe Raspberry or Orange Cream Bars, 30 oz $2.19 ($0.07/oz)

Final Price: $2.19, or $0.07/oz

Journey to France Sparkling French Lemonade or Pink Lemonade, 25.4 oz $1.99

Final Price: $1.99

Friendly Farms Caramel Iced Coffee, 64 oz $2.99

Final Price: $2.99

PurAqua Purified Water with Sport Cap, 20 oz 24 pk $3.99 ($0.01/oz)

Final Price: $3.99, or $0.01/oz

Appleton Farms Fully Cooked Baby Back Ribs, 24 oz $8.49

Final Price: $8.49

Stonemill Wanted! BBQ Rub, 7.3-9.2 oz $2.99 ($0.33/oz)

Final Price: $2.99, or $0.33/oz

Earthly Grains Grain Salad, 5.5-5.9 oz $1.69

Final Price: $1.69

Little Salad Bar Coleslaw, Macaroni Salad or Original Potato Salad, 30-32 oz $2.79 ($0.09/oz)

Final Price: $2.79, or $0.09/oz

Simply Nature Dozen Organic Cage Free Large Brown Eggs $3.49

Final Price: $3.49

Breakfast Best Cinnamon Blast French Toast Bites, 16 oz $2.49

Final Price: $2.49

Breakfast Best Blueberry Pancakes and Sausage on a Stick, 25 oz $4.99 ($0.20/oz)

Final Price: $4.99, or $0.20/oz

Simply Nature Organic Whole Milk Yogurt, 32 oz $2.99

Final Price: $2.99

Village Bakery Blueberry Muffins, 14 oz $3.19

Final Price: $3.19

Friendly Farms Organic Whole Milk, 64 oz $3.29

Final Price: $3.29

Barissimo Fair Trade Ground Coffee, 12 oz $3.99

Final Price: $3.99

Nature's Nectar Orange Juice Not from Concentrate, 59 oz $2.35

Final Price: $2.35

Kitchen

pan-image-tmh-72518-1532542071.jpg

Crofton Flexible Cutting Boards, 4 ct $3.99

Final Price: $3.99

Price Comparison: $8.25 at Walmart (Chop Chop Flexible Plastic Cutting Mat Set of 4)

Crofton 4-Piece Nylon Utensil Set $3.99

Final Price: $3.99

Price Comparison: $7.70 at Walmart (Heat-Resistant Nylon 4-Piece Utensil Set)

Crofton Microwave Steamer $2.99

Crofton 4-Pack Microwave Plates or Bowls $2.99

Final Price: $2.99

Price Comparison: $3.96 at Walmart (Good Cook Microwave Steamer)

Crofton Cast Aluminum Grill Pan $14.99

Final Price: $14.99

Price Comparison: $18.27 at Walmart (Starfrit Cast Aluminum Grill Pan)

Crofton Mini Fry or Grill Pan $4.99

Final Price: $4.99

Price Comparison: $5.99 at Walmart (Mirro Get A Grip 8″ Fry Pan)

Ambiana Double Hot Plate $19.99

Final Price: $19.99

Price Comparison: $21.68 at Walmart (Brentwood Electric Countertop Double Burner)

The post Aldi Deals: Week of 7/25 appeared first on The Krazy Coupon Lady.


Read more: thekrazycouponlady.com

https://infoforu.org/aldi-deals-week-of-7-25/

No comments:

Post a Comment